SSS& Destek

15 yılı aşkın süredir bahçenizde bir efsane!
Ambrogio Robot Nasıl Çalışır ?

Ambrogio Robot, çimleri otonom ve otomatik olarak keser. Sizin yardımınıza ve desteğinize ihtiyacı yoktur. Her gün Ambrogio Robot çiminizin birkaç milimetresini biçer ve kırpıntıları yüzeye bırakır, böylece çim alanınızı doğal bir yöntemle gübreler. Çim alanınız için en doğal ve sağlıklı biçme yöntemi sağlanır. Ambrogio Robot, programlanmış çalışma aralıklarına göre çalışır ve yeniden şarj ile alternatif kesim döngüleri oluşturur.

Ambrogio Robot kendini şarj edebilir mi?

Evet. Ambrogio Robot, bataryası şarj edilmesi gerektiğinde uyarı verir ve otonom olarak şarj istasyonuna geri döner.

Ambrogio Robot biçtikten sonra çimi toplamama gerek var mı?

Hayır. Çim kırpıntılarını toplaplamaya, boşaltmaya veya atmaya ihtiyaç yoktur. Ambrogio Robot bir kaç milimetre çim biçer. Kırpıntılar çim alanı üzerine bırakılır ve çim alanınız için doğal bir gübre görevi görür.

Ambrogio Robot nasıl kurulur?

Ambrogio Robot,Çim alanının etrafındaki kenarlara yerleştirilmiş klavuz kablo ile işaretlenmiş alanın içinde çalışır. Kablo plastik sabitleme kazıklarıyla yüzeye yerleştirilir ve gömülür. Kablonun başlangıç ve bitiş uçları güç kaynağına bağlanmış olan şarj istasyonuna bağlanır.

Ambrogio Robot tüm hava koşullarında çalışabilir mi?

Evet. Ambrogio Robot -10 ile + 50 C, ortam sıcaklığı arasında çalışmak için tasarlanmıştır. Bu çalışma aralığı çimin büüme ve gelişme sıcaklık aralığından çok daha geniştir.

Ambrogio Robot yağmurlu havada çalışabilir mi?

Evet. Ambrogio Robot yağmur yağarkenkesim yapabilir, yine de robotu aşırı kirlenmekten korumak için yağmur sensörünü aktive etmeyi öneriyoruz çünkü ıslak çimi biçmek çim alanınıza zarar verebilir. Bu durumda Ambrogio Robot şarj istasyonuna dönecek ve bir sonraki çalışma döngüsü için bekleyecektir. Lütfen kullanma kılavuzundaki "Ayarlar - Programlama Modu" bölümüne bakınız.

Ambrogio Robot, bahçemdeki ağaçları, kısa çalıları ve çiçek yataklarını fark edebilir mi?

Evet. Ambrogio Robotun çarpmasını istemediğiniz tüm objeler kullanma kılavuzundaki "Hazırlık ve çalışma alanındaki sınırların belirlenmesi" başlıklı bölümde bulunan talimatlar doğrultusunda kılavuz kablo ile çevrelenmelidir. Ambrogio Robot kablonun kenarına kadar gidecek ve sonrasında farklı bir yöne hareket edecektir.

Ambrogio Robot bankları, şezlongları veya çim üzerindeki diğer objeleri fark edebilir mi?

Evet, buobjelerin 10 cm' den yüksek olması şartıyla Ambrogio Robot etrafındaki çimi kesebilmek için engele yaklaşacak ve hafifce dokunacak. Ambrogio Robot sonrasında arklı bir yöndeki çimi biçmek için hareket edecektir. Ambrogio Robot zarar vermeyecektir ve robota zarar verilemeyecektir.

Ambrogio Robot ne kadar tüketim yapıyor?

Ambrogio Robotun aylık tüketimi benzinli bir çim biçme makinesi için gerekli yakıtla kıyaslandığında oldukça düşüktür. Orta büyüklükteki bir çim alanı için elektrik maliyeti aylık 5 TL' den düşüktür.

>